2025 17 balandžio

Automobilių utilizavimas – tai procesas, kurio metu senas, nevažiuojantis ar nebenaudojamas automobilis yra tinkamai sunaikinamas ir perdirbamas. Šis procesas padeda apsaugoti aplinką nuo pavojingų medžiagų, kurios yra automobiliuose, pavyzdžiui, baterijų, alyvos ir aušinimo skysčio, (patekimo į gamtą). 

Be to, automobilių utilizavimas leidžia perdirbti vertingas medžiagas, tokias kaip metalas, plastikas ir stiklas ir panaudoti jas naujų produktų gamybai.

Kaip atliekama utilizavimo paslauga?

Automobilio utilizavimo paslauga apima kelis etapus. Pirmiausia reikia rasti patikimą utilizavimo įmonę, kuri licenciją pavojingų atliekų tvarkymui. Galima pasidomėti internete, peržiūrėti klientų atsiliepimus, palyginti skirtingų įmonių kainas ir paslaugas. 

Rekomenduojama susisiekti su keliomis įmonėmis ir išsiaiškinti paslaugų detales.

  • Kokias transporto priemones jie priima utilizuoti?
  • Kiek kainuoja utilizavimo paslauga?
  • Ar įmonė pati pasiima automobilį?
  • Ar išduodami utilizavimo pažymėjimai?

„Dauguma utilizavimo įmonių siūlo nemokamą automobilio pasiėmimą iš jūsų vietos. Jei automobilis nevažiuojantis –  įmonė gali atsiųsti specialųjį transportą“,- nurodo Karolis.

Utilizavimo įmonė sutvarkys visus reikiamus dokumentus, kurie yra susiję su automobilio išregistravimu iš „Regitros“. Jums bus išduotas utilizavimo pažymėjimas, kuris gali būti reikalingas norint gauti kompensaciją už seną automobilį arba atliekant kitus su utilizavimu susijusius veiksmus.

Apie kainas

Automobilio utilizavimo kaina Lietuvoje dažniausiai yra nemokama arba labai maža, nes valstybė skatina atsakingą automobilių utilizavimą ir aplinkosaugą. Tiesa, kai kurios įmonės gali imti mokestį už automobilio utilizavimą. Ypač jei automobilis yra labai apgadintas arba jame yra daug pavojingų medžiagų. Tačiau net ir tokiu atveju mokestis neturėtų būti didelis, ne daugiau kelių šimtų eurų.

„Be to, kai kurios įmonės moka už senus automobilius pagal metalo laužo kainą. Tokiu atveju automobilio kaina priklauso nuo jo svorio ir metalo laužo rinkos kainų. Pavyzdžiui, už 2 tonų sveriantį automobilį–   galite gauti nuo 100 iki 200 eurų“,- konkretizuoja specialistas.

Ekologija – mūsų ateitis

Senieji automobiliai dažnai yra taršūs ir išmeta į orą kenksmingas dujas bei kietąsias daleles. Jų utilizavimas padeda sumažinti oro taršą ir pagerinti oro kokybę.  Taip pat auto gamybai reikia daug gamtos išteklių, tokių kaip metalai, plastikas ir guma. Automobilių utilizavimas leidžia šiuos išteklius panaudoti pakartotinai ir taip sumažinti poveikį aplinkai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *