2024 20 gegužės

Vasarą, aktyviai vykstant įvairioms ūkinėms veikloms lauke, tokioms, kaip statybos, žemdirbystė, augalininkystė, gyvulininkystė, naudojant daugiau vandens išteklių įvairiems darbams, galite pastebėti ir vandens kokybės pasikeitimus. Taip gali nutikti dėl medžiagų, patenkančių į požeminius sluoksnius ir nors vandens valymo įrenginiai pašalina visus nešvarumus, yra saugus gerti, tačiau galite pastebėti ir pakitusią vandens spalvą, atsiranda drumstumas, nemalonus kvapas – tai jau ženklas, kad reikėtų atlikti vandens tyrimą.

 

        Kas atlieka vandens tyrimą?

 

Vandens tyrimas paprastai atliekamas sertifikuotose vandens tyrimo labaoratorijose, kurios specializuojasi šioje srityje ir gali atlikti nuodugnią patikrą, paruošti išsamų dokumentą, kuris vėliau gali būti naudojamas ir pasirenkant vandens filtravimo, nugeležinimo, geriamojo vandens sistemas.

Į laboratorijas, paprastai reikia priduoti vandens mėginius, kuriuos galite imti ir namuose, tačiau reikia laikytis tam tikrų taisyklių, kitu atveju, neteisingai atlikus ėminį, tai gali turėti įtakos rezultatams. Rekomenduojame Aquafilter vandens tyrimus.

 

          Kaip taisyklingai imti vandens mėginį?

 

Tam, kad labotarotija galėtų atlikti cheminę vandens analizę, jai reikia apie nuo vieno iki dviejų litrų vandens. Ėminiui galite naudoti įprastus plastiko butelius, tačiau jie griežtai negali būti nuo įvairių limonadų, sulčių, energetinių gėrimų ir panašiai. Plastiko ar kitos taros butelyje galėjo būti prieš tai laikomas tik vanduo, kitu atveju kiti papildomi skysčiai gali iškreipti tyrimo atsakymus.

Pasiruošę tarą, atsukite vandens maišytuvą ir paleiskite vandenį bėgti lengva srove apie 10-15 minučių. Praėjus tiek laiko, pakiškite butelį po tuo pačiu tekančiu vandeniu ir praskalaukite visą butelį. Po skalavimo, pilkite vandenį iki pat viršaus, kol vanduo ims bėgti per kraštus ir sandariai užsukite su švariu kamšteliu, kuris irgi privalo būti tik nuo to paties vandens butelio. Apvyniokite jį maišeliu ar kita nepralaidžia medžiaga, kad saulės spinduliai neturėtų poveikio. Taip paruoštą vandens mėginį atiduokite specialistui arba tiesiai į vandens tyrimą atliekančią laboratoriją. Taip pat, labai svarbu tokį mėginį kuo greičiau, per kelias valandas, atiduoti specialistams, o jei tokios galimybės nėra, mėginį laikyti vėsioje vietoje.

 

Per kiek laiko galite sulaukti atsakymo iš tyrimo laboratorijos?

 

Paprastai atsakymus apie savo vandens kokybę ir kitus rodiklius, galite gauti praėjus kelioms dienoms, bet ne ilgiau nei savaitė. Jei vandens tyrimas yra sunkiai suprantamas, specialistai detaliai paaiškins, ką kuris rodiklis sako ir, kokių veiksmų reikėtų imtis toliau.

Įsivertinkite ne tik savo geriamą vandenį, bet ir vandenį, kuriuo girdote gyvūnus, kuriuo laistote augalus, daržus, naudojate galbūt gamybos pramonėje ir panašiai. Nešvarus vanduo įtakos turi viskam ir ilgalaikėje perspektyvoje, nesprendžiant problemos, ji tik gilės ir vėliau ją išspręsti reikės daugiau laiko ir pastangų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *